Kadetky vybojovaly mistrovský titul na domácí palubovce

Mistrovství ČR kadetek pod záštitou primátora statutárního města Brna přivítala hala Rosnička opět po roce. Celý víkend byly k vidění mistrné zákroky, z nichž některé by si zasloužily i zařazení do Basketparády. Skvělou atmosféru v hale zajistili fanoušci všech týmů, z nichž největší radost ale mohl mít jen jeden.

Semifinálové boje byly jednoznačnou záležitostí. Trutnov, který již před utkáním avizoval malé ambice z důvodu zraněných hráček, nedokázal favorizovanému SŠMH dlouho vzdorovat. Již po první desetiminutovce měl třicetibodové manko a bylo jasné, že se Brňanky hladce probojují do finále. Přes velkou bojovnost nedokázaly svěřenkyně Petra Kapitulčina dokázat zvrat utkání a po prohře 40:95 bylo zřejmé, že budou moci zabojovat jen o bronzové medaile. Brněnské hráčky naopak vyhlížely finálového soupeře.
Pražský duel byl taktéž od počátku jasný, ačkoli USK jako lépe umístěný tým základní části nakonec nepotvrdil svoji roli favorita a od počátku prohrával. Silná obrana týmu Sparty a zejména i díky výškové převaze pod košem neměl prostor tým USK k zakončování. Sparťanské Jindrová a Reisingerová nasázely do koše soupeře celkem 41 bodů a utkání tak skončilo 47:70. USK tak doplnilo dvojici s Trtutnovem a tým BA Sparta si zajistil finále mistrovství.

Bronzové utkání začalo pro Trutnov neslavně. I přes dva vybrané tajmy se nepovedlo Kaře dostat do utkání a prohrával až 0:12. Konec první čtvrtiny zakončily týmy poměrem 7:37 a již nebylo co řešit. Sice svěřenkyně Jany Klečkové prohrály následující čtvrtinu, ale ve třetím dějství dovolily soupeři dát pouhé dva body a zaslouženě se radovaly ze zisku bronzových medailí po výhře 44:85.

Od finále se očekával souboj dvou vyrovnaných týmů. Alespoň co se síly týče. Ani jeden z týmů nedokázal soupeři ze začátku utéct o více jak 4 body, snaha získat mistrovský titul byla patrná u všech hráček. Brilantní obranu předvedlo SŠMH během druhé desetiminutovky, kdy se mu podařilo ubránit se zejména hlavní střelkyně týmu Sparty a do šatny týmy odcházely za stavu 33:27. Nadvláda Brňanek pokračovala i během třetí čtvrtiny, kdy zvýšily náskok o dalších 9 bodů. Závěr zápasu již nic nového nepřinesl a zakončila jej pak jen radost domácích hráček, které si vybojovaly mistrovský titul.

Konečné pořadí: 1. BK SŠMH Brno, 2. BA Sparta, 3. USK Praha, 4. KARA Trutnov.

Nejlepší pětka:
Julia Reisingerová (BA Sparta), Michaela Krejzová (USK Praha), Natálie Stoupalová (SŠMH Brno), Patricia Gallasová (BA Sparta), Lucie Hošková (SŠMH Brno)

Nejlepší střelkyně utkání: Michaela Krejzová (USK Praha)

MVP: Natálie Stoupalová (SŠMH Brno)

Posted in U17.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *