Play-off 1.liga žen: SŠMH porazila 3:1 Kralupy a postoupila do semifinále.

Žabiny ve čtvrtfinále vyřadily v poměru 3:1 tým Junior Kralupy. Po povinných domácích výhrách za stavu 2:0 cestovala SŠ k odvetným utkáním do Kralup. Venkovní utkání nabídla obrovské bitvy, mnohdy až zbytečně vyhecované. Sobotní utkání kolidovalo s utkáním ŽBL a tak se trenér Tomáš Vencúrik musel obejít bez několika opor. Přesto tým věřil ve výhru a rychlé ukončení série. Kralupy i přes úvodní porážky byly SŠ kvalitním soupeřem. Doma rozhodně vycítily šanci a chtěly sérii zdramatizovat. Do sobotního duelu vstoupily domácí basketbalistky skvěle a šly dvakrát do sedmibodového vedení. Bodově opět spoléhali na střelecky disponovanou Janu Čermákovou. Přesto 1.čtvrtinu vyhrály Žabiny 16:22. Body obstarávala hlavně Peca a Terka. Ve 2.čtvrtině domácí vyrovnaly skóre a těsně před poločasem z TH získali těsné vedení 41:39. I 3.čtvrtina nabídla velkou bitvu, bodově lépe vyšla čtvrtina Žabinám, ale po 30 minutách byl stav vyrovnaný 55:55. Oba týmy měly k výhře stejně daleko i blízko. Žabiny bojovaly a získaly po 5 minutách 6 bodový náskok (58:64). Nápor domácích však slibný náskok Brna zlikvidoval skóre bylo znovu srovnané 66:66. Hosté opět bojovali a získali vedení. Ani to však nedokázali udržet a minutu před koncem vedly Kralupy 73:70. Trenér Vencúrik využil poslední time-out a Peca trojkou srovnala. Do konce zbývalo 7 vteřin, faul TH a jednou úspěšná J.Čermáková rozhodla o výhře domácích Kralup ve poměru 74:73 a snížila stav série na 1:2.

Sobota 21.března 2015, 18:00 hod, Sport. hala Kralupy nad Vltavou

BK Kralupy- Junior  – BK SŠMH Brno  74:73 (16:22, 41:39, 55:55)

1.liga žen, play-off, 3.kolo

Body Kralupy: Čermáková Jana 29, Krásová Pavla 20, Procházková Andrea 12, Čermáková Zita 6, Ernatová Gabriela 5, Kazdová Zuzana 2, Fricová Pavlína 0, Robová Karolina 0, Schinerová Veronika 0, Šlehoferová Magda 0

Body SŠMH: Holešinská Petra 20, Lančová Tereza 16, Vojtíková Klára 13, Selucká Kamila 11, Bubeníková Alžběta 9, Krejčíková Michaela 4, Filípková Andrea 0, Zbořilová Martina 0

Komisař: Šikner Roman

Do nedělního duelu dopsal trenér Vencúrik na soupisku trojici přicestujících posil Anet, Sára a Šouky. Úvod duelu znovu lépe zvládly domácí Kralupy a 1.čtvrtinu vyhrály 25:21. Přestřelka z úvodní čtvrtiny se již dále nekonala, 2.čtvrtina herně i bodově vyrovnaná (15:15), přesto v poločase vedení domácích 40:36. Znovu nás zlobila Jana Čermáková, autorka 20 bodů. Z našeho týmu jí konkurovala pouze Peca. Až po přestávce se konečně začalo hrát podle brněnských not. Skvělá třetí desítka ve které získaly naše basketbalistky rozhodující náskok. Domácí v závěru ještě snížili, ale hrozící nebezpečí Žabiny ihned odvrátily, finiš duelu zkontrolovaly a v závěru oslavily postup. Výhra 68:76 znamená postup v poměru 1:3 a postup do semifinále. Soupeře našeho týmu musel určit až pátý duel mezi BA Spartou a Valosunem B. Hosté v oslabené sestavě byli v Praze deklasováni 93:40 a tak naším soupeřem v semifinále bude BA Sparta. Druhou dvojici semifinále tvoří Noem Arch a Studánka Pardubice. Úvodní duely jsou na programu 11. a 12.dubna 2015.

Neděle 22.března 2015, 11:00 hod, Sport. hala Kralupy nad Vltavou

BK Kralupy- Junior – BK SŠMH Brno 68:76 (25:21, 40:36, 52:57)

1.liga žen, play-off, 4.kolo

Body Kralupy: Čermáková Jana 20, Krásová Pavla 13, Ernatová Gabriela 12, Čermáková Zita 9, Fricová Pavlína 6, Procházková Andrea 6, Schinerová Veronika 2, Robová Karolina 0, Šlehoferová Magda 0

Body SŠMH: Holešinská Petra 17, Beránková Sarah 13, Bubeníková Alžběta 12, Lančová Tereza 12, Mainclová Aneta 6, Šoukalová Lenka 5, Selucká Kamila 4, Vojtíková Klára 4, Krejčíková Michaela 2, Filípková Andrea 1, Zbořilová Martina 0

Střelba 3B.: 18/4 – 21/7

Střelba 2B.: 51/23 – 52/23

TH: 10/10 – 19/9

Doskoky: 34 – 45