Play-off, 1.liga žen: SŠMH vede nad BA 2:0 a chybí jí výhra k baráži!

V 1.lize žen byly o víkendu odehrány úvodní duely semifinále play-off. SŠMH Brno zvládla roli favorita a dvakrát zdolala tým BA Sparta. Obě utkání však byly velice vyrovnané a v obou nakonec rozhodovala až samá koncovka duelů. Ty nakonec lépe zvládly svěřenkyně trenéra Tomáše Vencúrika a ujaly se vedení v sérii 2:0. Ten měl pro úvodní duely semifinále téměř kompletní kádr hráček, pro nemoc chyběla pouze Aneta Mainclová. Hostující BA Sparta do Brna vůbec nepřivezla své nejlepší pivotky, reprezentantky Reisingerovou a Rokošovou. I s tímto handicapem vstoupily hosté do úvodního duelu lépe. Účinnou obranou dokázali eliminovat naše ostří a získali úvodní čtvrtinu v poměru 20:22. Domácím nebylo nic platné ani 7 úspěšných střelkyň, trojici hostujících basketbalistek je dokázala bodově eliminovat. Navíc naše obrana dávala soupeřkám příliš prostoru k zakončení ze druhých nebo dokonce třetích šancí. Pozorná obrana a větší bojovnost, to byl hlavní apel trenéra Vencúrika pro další minuty utkání. Do poločasu však Žabiny nenašly správný recept na sparťanskou hru a po 20 minutách prohrávaly o 7 bodů, 40:47. Po přestávce domácí zvýšily nasazení a znatelná byla i snaha o zvrat. Bohužel stále naráželi na zformovanou a dobře fungující obranu. Přesto se domácím dařilo ukrajovat z náskoku Sparty. Za vydatné podpory domácích rodičů a fanoušků bylo čtyři minuty před koncem srovnáno 65:65. Závěrečné minuty duelu již vyzněly pro domácí SŠMH, která zvítězila 75:71 a ujala se vedení v sérii 1:0.

Sobota 11.dubna 2015, 18:00 hod, Brno, hala Rosnička

BK SŠMH Brno – BA Sparta 75:71 (20:22, 40:47, 57:61)

1.liga žen, sezóna 2014/15, play-off, semifinále, 1.utkání

Body SŠMH: Kašpárková Barbora 13, Vojtíková Klára 13, Beránková Sarah 10, Křivánková Klára 9, Selucká Kamila 7, Bubeníková Alžběta 6, Šoukalová Lenka 6, Holešinská Petra 5, Filípková Andrea 4, Lančová Tereza 2, Krejčíková Michaela 0, Zbořilová Martina 0

Body BA: Nováková Veronika 20, Fadrhonsová Karolína 18, Mazurová Martina 9, Zuzáková Aneta 8, Tvrdíková Michaela 7, Bezpalcová Denisa 4, Kuthanová Karolína 3, Řeháčková Adéla 2, Sehnalová Linda 0

Komisař: Zachara Ivan

Nedělní duel byl ve svém vývoji se sobotním hodně podobný. Úvod duelu Žabiny opět nezachytily a Sparta šla opět do vedení. Po úvodních minutách vedla BA 0:7 a pak 1:9. Time-out domácího trenéra Tomáše Vencúrika byl proto logický a navíc skvěle zafungoval. Za další 3 minuty již bylo srovnáno s vekým bodovým podílem Sáry a Kašpec. Sparta nijak nepanikařila a znovu si vedení vzala zpět , ale závěr 1.čtvrtiny již jasně ovládly Žabiny a šnůrou 8:0 otočily na 23:16. Zlepšená hra domácích basketbalistek pokračovala i nadále. Dvakrát dokázaly útect se vedením na +10 bodů a stejným rozdílem skončil i 1.poločas druhého duelu(40:30).Bodově tým táhla Barča a Pecou. Snad vyšší vedení a ve spojení malou koncentrací měly za následek zkaženou 3.čtvrtinu utkání. Laxnost v obraně a nepřesná střelba pak vedly ke dramatizaci duelu. Po 4 minutách se Sparta přiblížila na 44:42. A stejný bodový rozdíl svítil na bodové tabuli i po 30 minutách hry. Domácí hráčky duel nakonec rozhodly v závěrečné čtvrtině, kterou vyhrály 20:10 a celé utkání 76:64. Připsaly si tak druhou výhru v sérii. V žádném případě, stejně jako ve čtvrtfinále s Kralupy, však sérii není ještě rozhodnuta, zbývá získat třetí, postupový bod, který by SŠMH posunul do letošní baráže o ŽBL, navíc hranou v hale na Rosničce. Ve druhé semifinálové dvojici, je rovněž stav 2:0, Noem Arch na Morendě dvakrát porazil Studánku Pardubice.

Neděle 12.dubna 2015, 12:00 hod, Brno, hala Rosnička

BK SŠMH Brno  –  BA Sparta  76:64 (23:16, 40:30, 56:54)

1.liga žen, sezóna 2014/15, play-off, semifinále, 2.utkání

Body SŠMH: Holešinská Petra 15, Kašpárková Barbora 15, Beránková Sarah 9, Lančová Tereza 7, Vojtíková Klára 7, Křivánková Klára 6, Selucká Kamila 5, Šoukalová Lenka 5, Krejčíková Michaela 3, Bubeníková Alžběta 2, Filípková Andrea 2, Zbořilová Martina 0

Body BA: Fadrhonsová Karolína 11, Tvrdíková Michaela 11, Řeháčková Adéla 10, Sehnalová Linda 10, Nováková Veronika 9, Mazurová Martina 7, Zuzáková Aneta 4, Bezpalcová Denisa 2, Kuthanová Karolína 0

Komisař: Cígler Vilém

Klára Vojtíková, kapitánka SŠMH Brno: „Pro utkání s BA Sparta bylo důležité, že jsme byly v téměř plné sestavě (chyběla pouze Anet). Zápasy byly v hodně vysokém tempu, my měly širší rotaci a každá hráčka, která zasáhla do zápasu, přispěla bodově. Zatímco soupeřky přijely oslabené o své dvě nejvyšší hráčky, Reisingerovou a Rokošovou. Chtěla bych celému týmu poděkovat za bojovný výkon a fanouškům za podporu. Věřím, že za 14 dní vybojujeme třetí výhru, a tak se budeme moct těšit na baráž hranou v domácím prostředí.“