Play-off ext. U19: Juniorky nezaváhaly a vedou nad Strakonicemi 2:0

Jako poslední vstoupil do rozhodující fáze letošní sezóny tým extraligových juniorek. Začalo juniorské play-off. Stále úřadující mistryně ČR letos válčily na mnoha frontách. Bohužel herní a výsledkové neúspěchy A týmu společně s tréninkovými výpadky se musely projevit i v týmu trenéra Richarda Fouska. Pět porážek z palubovek extraligových soupeřek v základní části nakonec stačilo „jen“ na konečné 2.místo. To zároveň znamená, že na Rosničce po 4 letech nebudou korunovány nové mistryně České republiky. SŠMH se ve čtvrtfinále play-off utká s týmem BK Strakonice. A právě strakonický výběr byl jedním z pěti letošních pokořitelů Žabin v základní části. V 10.kole porazily domácí „Straky“tým SŠMH 79:74. V brněnské odvetě kralovaly Žabiny jednoznačně v poměru 96:41.

V úvodním střetnutí čtvrtfinále nastoupil tým trenéra Richarda Fouska v nejsilnější sestavě. V základu nastoupila Sára, Šouky, Klára, Anet a Naty. Vstup vyšel lépe domácím juniorkám, po střele Naty vedly Žabiny 8:3. Hostující trenér Petr Martínek po 3 minutách hry ztratil pro zranění Hanu Kuncipálovou. Přesto se hostům podařilo srovnat hru i skóre 8:8. Závěr 1.čtvrtiny již byl v režii domácích hráček, které získaly úvodní čtvrtinu v poměru 17:10. Tlak domácích pokračoval i ve 2.čtvrtině a výsledkem bylo 20 bodové vedení Žabin v poločase (40:20). Střelecky domácí táhla Peca společně s Klárou a Anet. Pod košem tvrdily hru Naty se Šturzy. Domácí spoléhali na rychlý přechod do útoku a útočný doskok. K 27 bodům jim pomohlo i 9 úspěšných trojkových pokusů, (Peca 4×3), Klára 3×3). Hosté se ve druhém poločase snažily korigovat nepříznivý stav, domácí jim ale nedali šanci. Postupně navyšovali bodový rozdíl úvodního duelu. V závěrečné čtvrtině SŠ zcela ovládla palubovku a spokojená Rosnička viděla zasloužené vítězství domácích barev v poměru 83:41. Žabiny se ujaly vedení v sérii 1:0.

Sobota 28.března 2015, 14:00 hod, Brno, hala Rosnička

BK SŠMH Brno  –  BK Strakonice  83:41 (17:10, 40:20, 57:31)

Extraliga U19, play-off, 1.kolo

Body SŠMH: Holešinská Petra 20, Křivánková Klára 16, Mainclová Aneta 10, Stoupalová Natálie 7, Beránková Sarah 6, Hošková Lucie 6, Gašicová Hana 5, Šoukalová Lenka 5, Krejčíková Michaela 4, Štursová Kristýna 4, Bubeníková Alžběta 0, Zbořilová Martina 0

Body Strakonice: Krejčová Jolana 15, Gaislerová Michaela 9, Malá Eliška 6, Voráčková Veronika 6, Rajtmajerová Magdaléna 5, Fauová Michaela 0, Kuncipálová Hana 0, Makovcová Aneta 0, Pěstová Veronika

Střelba 3B.: 22/9 – 4/0

Střelba 2B.: 54/24 – 40/14

TH: 11/8 – 19/13

Doskoky: 46 – 27

Fauly: 15 – 17

Rozhodčí: Kubiš Michal(1.5/–), Dudek Jan(1.5/–)

Nedělní druhé měření sil bylo daleko vyrovnanější. Žabiny s vítěznou základní pětkou šly znovu do vedení 6:0. Strakonice se poprvé trefily až z TH téměř po 5 minutách. Po 8 minutách bylo skóre srovnané 8:8. A Strakonice z dalšího TH dokonce vedly 8:9. Vedení Žabin zachraňovala v závěru trojkou Peca, která byla znovu hlavní „sniperkou“ domácích juniorek a střelkyní 2.kola play-off, (20 bodů, 6×3). 1.čtvrtina tak vyzněla pro SŠMH v poměru 15:12. Hosty ze Strakonic tentokrát táhla Michaela Gaislerova (19 bodů). Domácí zabrali a hned se to projevilo i na skóre. Během 10 minut zvýšili vedení na 30:16, když dovolili hostům pouhé dva koše. Po přestávce již hra neměla takový spád. Žabiny vcelku kontrolovaly vývoj a navýšily vedení na 45:22. V závěru 3.čtvrtiny pak přišlo malé polevení, které Strakonice potrestaly šnůrou 0:7. Na nějakou dramatizaci duelu však hosté nemohli pomýšlet, domácí si znovu vzali 23 bodové vedení. Závěr duelu se pak v poklidu dohrál, domácí SŠMH zvítězila zaslouženě 67:53 a zvýšila vedení v sérii na 2:0. V žádném případě však není rozhodnuto, Strakonice budou v domácím prostředí ještě kousat a nedají nám 3 výhru zadarmo!

V dalších sériích čtvrtfinále je rovněž stav 2:0, jednoznačně zvítězili USK, Slovanka i BA Sparta. Tu v prvním utkání dlouho trápil HK, ale nakonec neuspěl. Velkou raritu viděli diváci v druhém duelu mezi USK a Ostravou, který zůstal v čase 39:32 za stavu 128:59 nedohrán. Hostující Dančiová totiž inkasovala nesportovní chybu a byl to rovněž její 5 faul. V tu chvíli již sedělo na hostující lavičce SBŠ 6 jejích spoluhráček se stejným proviněním. Na palubovce zůstala jediná hráčka Ostravy, Thibergerová, která však po koši nemohla nikomu přihrát a tak byl duel podle pravidel těsně před koncem ukončen.

Neděle 29.března 2015, 9:00 hod, Brno, hala Rosnička

BK SŠMH Brno  –  BK Strakonice  67:53 (15:12, 30:16, 45:29)

Extraliga U19, play-off, 2.kolo

Body SŠMH: Holešinská Petra 20, Beránková Sarah 10, Křivánková Klára 9, Bubeníková Alžběta 8, Šoukalová Lenka 8, Mainclová Aneta 6, Štursová Kristýna 4, Krejčíková Michaela 2, Gašicová Hana 0, Hošková Lucie 0, Stoupalová Natálie 0, Zbořilová Martina 0

Body Strakonice: Gaislerová Michaela 19, Voráčková Veronika 9, Krejčová Jolana 7, Rajtmajerová Magdaléna 6, Malá Eliška 5, Fauová Michaela 4, Pěstová Veronika 3, Kuncipálová Hana 0, Makovcová Aneta

Střelba 3B.: 17/6 – 6/1

Střelba 2B.: 44/19 – 51/18

TH: 18/11 – 23/14

Doskoky: 52 – 22